کلیپ

انواع کلیپ های خفن ایرانی و خارجی

+++ عکس بریدن سینه توسط نیرو های ضد شورش ایران +++

برای دانلود بر روی نوشته پایین کلیک راست کرده و بر روی گزینه save target as کلیک نمایید

دانلود این عکس

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 19:4  توسط s(-)obeir  | 

+++ بيانيه سيد محمد خاتمي +++

بستن راه اعتراض مدنی به روی مردم به معنی گشودن راه‌های خطرناکی است/باید از مقابله نظامی فاصله گرفت

رییس‌جمهور سابق کشورمان پس از حوادث روز 30 خرداد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از امنیتی و نظامی شدن فضای کشور تأکید کرد: بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست.

متن کامل بیانیه حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی به این شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مردم در صحنه از دست آوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که باید آن را پاس داشت و راههای آن را گشاده تر کرد. این حضور شکوهمند از همه بخش ها و گروههای سنی و صنفی در ایران یک پیام روشن دارد که مردم صاحب کشور و انقلاب اند. این پیام را امروز نیز باید دریافت؛ سکوت اعتراضی و رفتار مدنی مردم در راهپیماییها هم نشانه رشد و بیداری و مسؤولیت پذیری مردم است و هم حکایتگر این واقعیت انکار ناپذیر است که مردم دارای حقوق اساسی و مشخص هستند که هر نظامی موظف به رعایت آنهاست. تبلیغات تحریک کننده و اهانت آمیز نسبت به مردم که همواره مستقل عمل کرده اند و انتساب حرکت سالم آنان به بیگانگان خود جلوه ای از اعمال سیاست های نادرست است که سبب دورتر شدن مردم از حکومت می شود.

در ایران انتخاباتی برگزار شده است و انبوهی از مردمان بزرگوار که آن حماسه حضور را آفریدند نتیجه اعلام شده را باور ندارند و به آن معترض اند. اعتماد عمومی در این زمینه لطمه دیده است و بستن راه اعتراض مدنی به روی مردم به معنی گشودن راههای خطرناکی است که خدا می داند به کدام سرانجام برسد.

باید حق مردم را پاس داشت و در عین تدبیر در برابر هرگونه تشنج و تشنج آفرینی و ناامنی (که از ساحت مردم به دور است) باید از شیوه‌های پرهزینه و زیانبار برای نظام و مردم از جمله مقابله نظامی و خشونت فاصله گرفت و همگان در جهت ترمیم اعتماد عمومی که پشتوانه اصلی نظام و کشور است برآییم و حرکت کنیم.

ضرب و جرح و ارعاب که نمونه تأسف آور آن را در روز شنبه شاهد بودیم و موجی از دستگیری از زنان و مردان و نخبگان سیاسی و فرهنگی کشور از اولین ساعات اعلام نتایج تاکنون و ممانعت از اجتماعات آرام و باوقار مردم که از نشانه های فرهنگ بالای هموطنان است، مشکلات را افزون می کند.

فرصت ها به سرعت می گذرد و به تهدید تبدیل می شود، در حالی که بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست و نیازی به امنیتی کردن و نظامی کردن فضا ندارد.

ارجاع امر به مرجع یا مراجعی که باید حافظ حقوق مردم و مجری انتخابات سالم و آزاد و ناظر بر آن باشند، ولی خود مورد انتقاد و شکایت اند راه حل مسأله نیست.

در بازگشایی این گره چرا نگاهی به روش و سیرت حضرت امام (ره) نداریم که در موارد مشابه بوده است و می تواند و باید مورد تأسی و اهتمام قرار گیرد.

تعیین هیأتی عادل، کاردان، بیطرف و شجاع که به ویژه مورد اعتماد معترضان هم باشد و پذیرش داوری منصفانه آن هیأت راهی برای عبور از این مرحله و گامی مثبت در جهت تقویت نظام و بازسازی اعتماد عمومی و نیز نشانه تصمیم گیری خطیر و گره گشا در هنگامه های حساس به نفع مردم و در جهت آرمانهای انقلاب است.

آزادی سریع دستگیر شدگان و زندانیهایی که موجب نگرانی عمیق خانواده های آنان و بسیاری از مردم شده است و نیز بازکردن راههای ارتباطی و اطلاع رسانی که متأسفانه همه را بسته اند می تواند فضای جامعه را تلطیف کند.

از سوی دیگر اعتراض و انتقاد به شیوه مدنی و به دور از هرگونه ناآرامی را که حق مسلم مردم است باید همگان پاس داریم.

نفی خشونت و تغییر فضاسازی کین توزانه و دشمن آفرین و مبتنی بر تهمت و افترا به فضای جدید مبتنی بر حقیقت، به محبت و دوستی و تعامل با یکدیگر نیز باید سرلوحه عمل قرار گیرد.

در این صورت است که هر هزینه‌ای که پرداخت شود نظام با همه ارزش‌هایش مصون و محفوظ خواهد ماند.

مردم حضور دارند و همچنان در انتظارند، این حضور را باید محترم شمرد.

ان ارید الا الاصلاح ما استطعت و ما توفیقی الا بالله * علیه توکلت و الیه انیب

سید محمد خاتمی


31 خرداد 1388"

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 17:58  توسط s(-)obeir  | 

+++ آسیب دیدگان وقایع اخیر، شماره و مستندات خود را برای پیگیری حقوقی به دفتر موسوی ارائه دهند +++

دفتر مهندس میرحسین موسوی از تمامی آسیب‌دیدگان وقایع اخیر، بازداشت‌شدگان و خانواده‌های شهدای حوادث درخواست کرد که برای پیگیری حقوقی، مستندات خود را به این دفتر ارائه دهند.

در پی برخوردهای خشونت‌آمیز و ورود خسارت و آسیب و صدمه به مردم، دفتر مهندس موسوی از همه افرادی که در این حوادث مورد آسیب قرار گرفته‌اند، برای معاضدت حقوقی و پیگیری حقوقی این موارد درخواست کرد که با ذکر مستندات شماره تماس خود را در اختیار این دفتر قرار دهند.

درخواست می‌شود آسیب‌دیدگان وقایع اخیر از طریق آدرس ایمیل (soshoghoghi@gmail.com) ، شماره یا مستندات خود را در اختیار دفتر قرار دهند.

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 17:46  توسط s(-)obeir  | 

+++ مردم مشاهدات عینی خود را از تخلفات انتخاباتی اعلام کننده +++

مردم ایران در هر نقطه، مشاهدات عینی و احیانا مستندات خود را از تخلفات انتخاباتی در روند اخذ رای در اختیار دفتر میرحسین موسوی قرار دهند.

دفتر میرحسین موسوی در ادامه پیگیری‌های حقوقی خود برای صیانت از آرای مردم و جمع آوری مستندات بسیار زیاد مبنی بر بروز تخلفات آشکار در انتخابات دهم ریاست جمهوری، از همه مردمی که مشاهداتی  را در زمینه بروز تخلف و تقلب در انتخابات داشته‌اند درخواست کرد تا اطلاعات خود را به آدرس ایمیل (soshoghoghi@gmail.com) ارسال کنند تا از مجاری قانونی، نسبت به اعاده حقوق رای‌دهندگان اقدام شود.

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 17:44  توسط s(-)obeir  | 

+++ اقتدارگرایان می‌کوشند حقایق را وارونه‌نمایی و واقعیات را تحریف کنند +++

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای به تحلیل وضعیت موجود و همچنین عملکرد غیر قانونی مجریان و ناظران انتخابات پرداخت.

به گزارش قلم‌نیوز ، در این بیانیه آمده است :

ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 17:42  توسط s(-)obeir  | 

+++ خبر رسانه های خارجی مبنی بر حضور میرحسین در خیابان جیحون کذب محض است +++

یک منبع آگاه در دفتر مهندس موسوی، اخباری مبنی بر حضور میرحسین در خیابان جیحون در جریان درگیری‌های روز گذشته را قویا تکذیب کرد.

وی درباره خبر برخی سایت‌ها از جمله بی بی سی فارسی مبنی بر حضور میرحسین موسوی در خیابان جیحون در روز گذشته به خبرنگار ما گفت که ابن خبر کذب محض است و مهندس موسوی روز گذشته در هیچ یک از خیابان‌های تهران حضور نداشت.

این منبع آگاه درباره صحت سخنانی که برخی سایت‌ها از موسوی در خیابان جیحون نقل کرده‌اند، تاکید کرد که اساسا مهندس موسوی روز گذشته در هیچ خیابانی حضور نداشته که صحبتی داشته باشد و این مطالب کاملا کذب و ساختگی است.

وی گفت: موکدا از همه دوستداران و حامیان میرحسین موسوی و مردم عزیز ایران درخواست می‌شود که اخبار واقعی و درست مهندس موسوی را از سایت‌های رسمی وی (قلم‌نیوز و کلمه) دنبال کنند .

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 17:41  توسط s(-)obeir  | 

+++ موسوی گفت ... +++

 
موسوی : اگر من را دستگير كردند اعتصاب كنيد
 
 خبری دیگر :
 
بازار تبریز در حمایت از موسوی و احقاق مطالبات مردم تعطیل شد.
 
و ...

سایت حامی دولت دکتر محمود احمدی نژاد : طرفداران میرحسین در حال کتک زدن

پلیس هستند

 سایت رجانیوز ادعا کرد طرفداران میرحسین موسوی در خیابان آزادی با مردم و نیروی انتظامی
 
درگیر شده اند.

این خبر در حالی منتشر می شود که شاهدان از حضور پرحجم پلیس در میدان انقلاب و خیابان

آزادی خبر داده اند.

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 14:48  توسط s(-)obeir  | 

+++ گوگل با موسوی است اگر ... +++

 گوگل می خواهد٬ یک روز عکس تبلیغاتیش را به طرفدارای موسوی بدهد. به شرط آنکه که آمار قبول دارندگان این طرح در ایران بیشتر از یک و نیم میلیون باشد. لطفا این پست را به 20 نفر بدهید. یا در وبلاگ خودتان بگذارید.

http://whereistheirvote.x10hosting.com

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 14:46  توسط s(-)obeir  | 

+++ بیانیه جدید میرحسین موسوی خطاب به مردم شریف و هوشمند ایران +++

 

نگذارید دروغگویان و متقلبان پرچم دفاع از نظام اسلامی را بربایند/همواره در کنار شما خواهم ماند

قلم - میرحسین موسوی در آخرین بیانیه خود با تاکید بر اینکه همواره در کنار مردم خواهد ماند، به کجروی ها و دروغ گویی هایی که با آن روبرو هستیم و در پی اصلاح آنیم اشاره کرده و آورده است: "بر این باورم که انگیزه و خلاقیت شما مردم همچنان می‌تواند حقوق مشروع تان را در چهره‌های مدنی جدید مورد پیگیری قرار دهد و محقق کند."

به گزارش قلم نیوز، متن بیانیه میرحسین موسوی به این شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله یامرکم ان تؤدوا الامانات الی اهلها و اذا حکمتم بین الناس ان تحکموا بالعدل
مردم شریف و هوشمند ایران
این روزها و شب‌ها نقطه عطفی در تاریخ ملت ما در حال شکل گرفتن است. مردم از یکدیگر و درمیان جمعشان از اینجانب سوال می‌کنند که چه باید کرد و به چه سو باید رفت. بر عهده خویشتن می‌بینم که آنچه را باور دارم با شما در میان بگذارم، با شما بگویم و از شما بیاموزم، باشد که رسالت تاریخی‌مان را از یاد نبریم و شانه از بار مسوولیتی که سرنوشت نسل‌ها و عصرها بر دوش ما گذاشته است خالی نکنیم.

سی سال پیش از این در کشور ما انقلابی به نام اسلام به پیروزی رسید؛ انقلابی برای آزادی، انقلابی برای احیای کرامت انسان‌ها، انقلابی برای راستی و درستی. در این مدت و به خصوص در زمان حیات امام روشن ضمیر ما سرمایه‌های عظیمی از جان و مال و آبرو در پای تحکیم این بنای مبارک گذارده شد و دست‌آوردهای ارزشمندی حاصل آمد. نورانیتی که تا پیش از آن تجربه نکرده بودیم جامعه ما را فراگرفت و مردم ما به حیاتی نو رسیدند که به‌رغم سخت‌ترین شداید برایشان شیرین بود. آنچه مردم به دست آورده بودند کرامت و آزادی و طلیعه‌هایی از حیات طیبه بود. اطمینان دارم کسانی که آن روزها را دیده‌اند به چیزی کمتر از آن راضی نمی‌شوند.

آیا ما مردم شایستگی‌هایی را از دست داده بودیم که دیگر آن فضای روح انگیز را تجربه نمی‌کردیم؟ من آمده بودم بگویم چنین نیست؛ هنوز دیر نیست و هنوز راهمان تا آن فضای نورانی دور نیست. آمده بودم تا نشان دهم می‌توان معنوی زندگی کرد و در عین حال در امروز زیست. آمده بودم تا هشدارهای اماممان را درباره تحجر بازگو کنم. آمده بودم تا بگویم گریز از قانون به استبداد می‌انجامد؛ تا به یاد آورم که اعتنا به کرامت انسان‌ها پایه‌های نظام را تضعیف نمی‌کند، بلکه استحکام می‌بخشد. آمده بودم تا بگویم مردم از خدمتگزارانشان راستی و درستی می‌خواهند و بسیاری از گرفتاری‌های ما از دروغ برخاسته است. آمده بودم تا بگویم عقب‌ماندگی، فقر، فساد و بی‌عدالتی سرنوشت ما نیست. آمده بودم تا بار دیگر به انقلاب اسلامی آن گونه که بود و جمهوری اسلامی آن گونه که باید باشد، دعوت کنم.

من در این دعوت بلیغ نبودم، ولی پیام اصیل انقلاب حتی از بیان نارسای من آنچنان دلنشین بود که نسل جوان را، نسلی که آن روزگاران را ندیده بود و میان خود و این میراث بزرگ احساس فاصله می‌کرد، به هیجان آورد و صحنه‌هایی را که تنها در ایام نهضت و دفاع مقدس دیده بودیم بازسازی کرد. حرکت خودجوش مردم، رنگ سبز را به عنوان نماد خویش برگزید. اینجانب اعتراف می‌کنم که در این امر پیرو آنان بودم. و نسلی که به دوری از مبانی دینی متهم می‌شد در شعارهای خود به تکبیر رسید و به «نصر من الله و فتح قریب» و «یاحسین» و نام خمینی تکیه کرد تا ثابت کند این شجره طیبه هرگاه که به بار می‌نشیند میوه‌هایش شبیه به هم است. این شعارها را کسی جز آموزگار فطرت به آنان نیاموخته بود. چقدر بی‌انصافند کسانی که منافع کوچکشان آنها را وا می دارد تا این معجزه انقلاب اسلامی را ‌ساخته و پرداخته بیگانگان و «انقلاب مخملین» بنامند.

اما آن چنان که می‌دانید همگی ما در راه این تجدید حیات ملی و تحقق آرمان‌هایی که در دل و جان پیر و جوان ما ریشه دارند با دروغ وتقلب روبرو شدیم و آن چیزی که از عواقب قانون‌گریزی پیش‌بینی کرده بودیم به صریح‌ترین شکل ممکن و در نزدیک‌ترین زمان تحقق یافت.

استقبال عظیم از انتخابات اخیر در درجه نخست مرهون تلاش‌هایی بود که برای ایجاد امید و اعتماد در مردم صورت گرفت تا برای بحران‌های مدیریتی موجود و نارضایتی‌های گسترده‌اجتماعی، که انباشت‌شان می‌تواند کیان انقلاب و نظام را نشانه برود، پاسخی شایسته فراهم شود. اگر این حسن‌ظن و اعتماد مردم از طریق صیانت از آرای آنها پاسخ داده نشود و یا آنها نتوانند برای دفاع از حقوقشان به نحوی مدنی و آرام واکنش نشان دهند مسیرهای خطرناکی در پیش خواهد بود که مسوولیت قرار گرفتن در آنها بر عهده کسانی است که رفتارهای مسالمت‌آمیز را تحمل نمی‌کنند.

اگر حجم عظیم تقلب و جابه‌جایی آرا، که آتش به خرمن اعتماد مردم زده است، خود دلیل و شاهد فقدان تقلب معرفی شود، جمهوریت نظام به مسلخ کشیده خواهد شد و عملا ایده ناسازگاری اسلام و جمهوریت به اثبات می‌رسد. این سرنوشت دو گروه را خوشحال خواهد کرد؛ یک دسته آنان که از ابتدای انقلاب در مقابل امام صف‌آرایی کردند و حکومت اسلامی را همان استبداد صالحان ‌دانستند و به گمان باطل خود می‌خواهند مردم را به زور به بهشت ببرند و دسته دیگر که با ادعای دفاع از حقوق مردم اساسا دیانت و اسلام را مانع تحقق جمهوریت می‌دانند. هنر شگرف امام باطل کردن سحر این دوگانه‌‌انگاری‌ها بود. من آمده بودم تا با تکیه بر راه امام تلاش ساحرانی را که دوباره جان گرفته‌اند خنثی کنم.

اکنون مقامات کشور با صحه گذاشتن بر آنچه در انتخابات گذشت مسوولیت آن را پذیرفته‌اند و برای نتایج هرگونه تحقیق و رسیدگی بعدی حد تعیین کرده‌اند، به صورتی که این رسیدگی‌ها موجب ابطال انتخابات نشود و نتایج آن را تغییر ندهد، حتی اگر در بیش از 170 حوزه انتخاباتی تعداد آرای به صندوق ریخته شده بیشتر از تعداد واجدین شرایط باشد.

از ما خواسته می‌شود که در این شرایط شکایت خود را از طریق شورای نگهبان پیگیری کنیم، حال آن که این شورا در عملکرد خود چه قبل، چه حین و چه بعد از انتخابات عدم بی‌طرفی خود را به اثبات رسانده است و نخستین اصل در هر داوری رعایت بی‌طرفی است.

اینجانب همچنان قویا اعتقاد دارم درخواست ابطال انتخابات و تجدید آن حقی مسلم است که باید به صورتی بی‌طرفانه از طریق یک هیات مورد اعتماد ملی مورد بررسی قرار گیرد، نه آن که پیشاپیش امکان ثمربخش بودن آن منتفی اعلام شود، یا با طرح احتمال خونریزی، مردم از هرگونه راهپیمایی و تظاهرات بازداشته ‌شوند، یا شورای امنیت کشور به جای پاسخگویی به سوالات مشروع در خصوص نقش لباس‌شخصی‌ها در حمله به افراد و اموال عمومی و ایجاد التهاب در حرکت‌های مردمی به فرافکنی بپردازد و مسوولیت فجایع به وجود آمده را بر عهده دیگران بگذارد.

اینجانب چون به صحنه می‌نگرم آن را پرداخته شده برای اهدافی فراتر از تحمیل یک دولت ناخواسته به ملت، که تحمیل نوع جدیدی از زندگی سیاسی بر کشور می‌بینم. من به عنوان یک همراه که زیبایی‌های موج سبز حضور شما را دیده است هرگز به خود اجازه نخواهم داد بر اثر عمل من جان کسی درمعرض خطر قرار گیرد. در عین حال بر اعتقاد راسخ خویش مبنی بر باطل بودن انتخاباتی که گذشت و استیفای حقوق مردم پای می فشارم و علیرغم توانایی‌های اندکی که در اختیار دارم براین باورم که انگیزه و خلاقیت شما مردم همچنان می‌تواند حقوق مشروع تان را در چهره‌های مدنی جدید مورد پیگیری قرار دهد و محقق کند. مطمئن باشید که اینجانب همواره در کنار شما خواهم ماند. آنچه این برادر شما در یافتن این راه‌حل‌های جدید، خصوصا به جوانان عزیز توصیه می کند این است که نگذارید دروغگویان و متقلبان پرچم دفاع از نظام اسلامی را از شما بربایند و نا اهلان و نامحرمان، میراث گرانقدر انقلاب اسلامی را که اندوخته از خون پدران راستگویتان است از شما مصادره کنند. با توکل به خداوند و امید به آینده و تکیه بر توانمندی‌هایتان حرکات اجتماعی خود را پس از این نیز براساس آزادی‌های مصرح در قانون اساسی و اصل امتناع از خشونت پیگیری کنید. ما در این راه با بسیجی روبرو نیستیم؛ بسیجی برادر ماست. ما در این راه با سپاهی روبرو نیستیم؛ سپاهی حافظ انقلاب و نظام ماست. ما با ارتش روبرو نیستیم؛ ارتش حافظ مرزهای ماست،ما با نیروی انتظامی روبرو نیستیم نیروی انتظامی حافظ امنیت شهروندان ماست، ما با نظام مقدس خود و ساختارهای قانونی آن روبرو نیستیم. این ساختار حافظ استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی ماست. ما با کجروی ها و دروغ گویی ها روبرو هستیم و در پی اصلاح آنیم؛ اصلاحی با برگشت به اصول ناب انقلاب اسلامی.

ما به دست اندرکاران توصیه می کنیم برای برقراری آرامش در خیابان ها مطابق اصل 27 قانون اساسی امکان تجمع های مسالمت آمیز را نه تنها فراهم کنند، بلکه چنین گردهم آیی هایی را تشویق کنند و صدا و سیما را از قید بدگویی ها و یک طرفه عمل کردن ها رها سازند. بگذارند صداها قبل از آن که به فریاد تبدیل شود به صورت استدلال و مجادله احسن در این رسانه جاری، تصحیح و تعدیل گردد. بگذارند جراید نقد کنند، خبرها را آنچنان که هست بنویسند و در یک کلام فضایی آزاد برای مردم جهت ابراز موافقت ها و مخالفت های خود آماده سازند. بگذاریم آنهایی که علاقه دارند تکبیر بگویند و آن را مخالفت با خود تلقی نکنیم. کاملا مشخص است که در این صورت احتیاجی به حضور نیروهای نظامی و انتظامی در خیابان ها نخواهد بود و با صحنه هایی که دیدن آنها و شنیدن خبر آنها دل هر علاقمند به انقلاب و کشور را به درد می آورد، روبرو نخواهیم بود.

برادر و همراه شما - میرحسین موسوی"

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 13:17  توسط s(-)obeir  | 

+++ شلیک بسیج به دختر جوان و شهید شدنش +++

 

دانلودشلیک بسیج به دختر جوان و شهید شدنش


مکان: خیابان کارگر، تقاطع خسروی و شهید صالحی، ساعت 7:20 مورخه 20 ژوئن، سی خرداد

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 13:8  توسط s(-)obeir  | 

+++ نظر پرنیان یکی از بازدید کنندگان +++

 

× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×

امروز شنبه 30 خرداد 88 در خیابان های تهران بزرگترین اهانت به مردم ایران شد

ولی ما مردم ایران تا اخر هستیم و تاریخ (صادق ترین حقیقت) روایت میکند که همیشه و همه جا حرف

اول و اخر رو مردم زده اند

به نتیجه رسیدن اعتراضاتمون دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

دیروز ----------- در تلوزیون گریه کرد - مردم یادتان باشد که شاه چند روز پیش از فرو ریختن حکومتش در

تلوزیون گریه کرد

اندکی صبر و استقامت سحر نزدیک است

× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×
× × × × × مرگ بر دیکتاتور × × × × ×

 

+ نوشته شده در  2009/6/21ساعت 0:14  توسط s(-)obeir  | 

+++ در پی درگیری های شدید امروز تهران میرحسین موسوی صدور بیانیه خود را به تعویق انداخت +++

با توجه به درگیری های شدیدی که عصر روز شنبه در تهران رخ داد، مهندس میرحسین موسوی صدور بیانیه خود را به تعویق انداخت.

طبق اعلام قبلی قرار بود تا عصر شنبه بیانیه جدید میرحسین موسوی خطاب به ملت ایران منتشر شود اما با توجه به برخوردهای شدید نیروهای نظامی با مردم، مهندس موسوی صدور این بیانیه را به تعویق انداخت .
خبرهای تکمیلی در این رابطه متعاقبا منتشر می شود .

 

+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 23:45  توسط s(-)obeir  | 

+++ شور و شعور اجتماعی ملت ایران در حافظه تاریخ خود این بی‌عدالتی و قانون‌شکنی را باور نخواهد کرد (

قلم - میرحسین موسوی در نامه‌ای به شورای نگهبان با تشریح بخشی از تخلفات انتخاباتی، این تخلفات را از موجبات ابطال انتخابات در سراسر کشور خواند.


به گزارش قلم‌نیوز، متن کامل نامه میرحسین موسوی به شورای نگهبان به این شرح است:

"شورای محترم نگهبان

مشارکت پرشور مردم ایران در انتخابات دوره دهم انتخابات ریاست‌جمهوری که حداقل 20 درصد بیشتر از انتخابات دوره قبل بود و میلیونها نفر از کسانی را که در گذشته میلی به شرکت در انتخابات نداشتند، به پای صندوق‌های رای کشانده حماسه‌ای آفرید که در تاریخ سه دهه انقلاب اسلامی ایران و مردم‌سالاری بی‌سابقه بود. هرچند نتیجه آن را طوری دیگر جلوه دادند و با وارونه نشان دادن نتیجه آن خود را بناحق و همانند سایر موارد فاتح این عرصه هم معرفی کردند؛ ولی شور و شعور اجتماعی ملت ایران در حافظه تاریخ خود این بی‌عدالتی و قانون‌شکنی را باور نخواهد کرد. اینجانب به اقدامات خود جهت روشن شدن حقایق و احقاق مردم شریف ایران در چارچوب قانون اساسی و قوانین جاری ادامه خواهم داد و اینک بخشی از تخلفاتی که در جریان برگزاری انتخابات دهم ریاست‌جمهوری صورت گرفت به شرح ذیل توضیح خواهم داد. بدیهی است این بخشی از حقایق و خلاف‌کاری‌هاست و در آینده نه تنها من بلکه ملت و تاربخ ابران آن را برای آیندگان با شرح و بسط بیشتر و انتشار حقایقی دیگر ثبت و گزارش خواهد کرد. هرچند تخلفات و برنامه ریزی این اقدام مشمئزکننده از ماه‌های پیش تدارک دیده شده بود.

در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 19:52  توسط s(-)obeir  | 

+++ نامه کمیسیون حقوق بشر اسلامی به رییس کل دادگستری تهران درباره برخورد با لباس شخصی‌ها +++

قلم - کمیسیون حقوق بشر اسلامی در نامه‌ای خطاب به رییس کل دادگستری استان تهران خواستار ورود این مرجع قضایی برای رعایت حقوق مردم پس از انتخابات شد.

به گزارش قلم نیوز، کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران اعلام کرد: در مورخ 26/ 3/ 88 امور حقوقی و پیگیری گزارشات مردمی کمیسیون، برابر روال جاری که عریضه‌های مختلف واصله را مورد بررسی قرار می‌دهد، ابعاد مهم رویدادهای سه روز گذشته در تهران را از منظر نگرانی‌های رعایت حقوق انسانی مورد پیگیری قرار داد و مکاتباتی با مسوولان مختلف قضائی از جمله رییس کل دادگستری استان تهران انجام داد که نظر به اهمیت موضوع، عین مکاتبه انجام شده با رییس کل دادگستری استان تهران به اطلاع عموم مخاطبان می‌رسد:

رییس کل محترم دادگستری استان تهران

با سلام و تحیت

احتراماً همانگونه که مستحضرید متعاقب مشارکت عظیم و بی سابقه مردم شریف در انتخابات ریاست جمهوری، اعتراضات و انتقاداتی در سطح شهر تهران و برخی از شهرهای دیگر کشور نمود پیدا کرد که بررسی علل و عوامل بروز این پدیده و آثار و نتایج آن خود نیازمند بررسی‌های عمیق کارشناسان و دلسوزان کشور است. معهذا موردی که موجب تصدیع حاضر شد بخشی از رویدادهای سه روز و سه شب گذشته است که به حیطه صلاحیت مرجع محترم قضائی استان تهران و مسوولیت نظارت بر اجرای قانون حفظ آزادی‌های مشروع و حقوق شهروندی و خصوصاً حیطه نظارت بر عملکرد ضابطین دادگستری مربوط می‌شود. بدینوسیله موارد مزبور بشرح زیر به استحضار می‌رسد:

1-طی روزهای اخیر در کنار نیروی انتظامی و در مواردی به جای آنها تعداد زیادی لباس شخصی با باتوم یا چوب‌های معمولی 2متری در دست، در مناطق مختلف شهر ایستاده یا با موتور تردد می‌کنند و نسبت به خودروها یا شهروندان پیاده امر و نهی داشته و در خیلی موارد با شهروندان برخورد فیزیکی پیدا کرده‌اند. بدیهی است این وضعیت با نظام قانونمند حفظ نظم جامعه تعارض پیدا می‌کند و مردم نمی‌دانند این افراد از چه مرجعی هستند و بعلاوه اگر تخلفی از ناحیه آنها صورت پذیرد چه مرجعی پاسخگوست و آیا افراد مزبور با هدایت و نظارت مرجع محترم قضائی عمل می‌کنند یا خیر و مجوز قانونی اقدامات آنها چه مقرراتی است؟

2-طی روزهای گذشته موارد مختلفی خبرهای مربوط به ضرب و جرح شهروندان، تخریب درب منازل و ورود به خانه‌ها و وارد ساختن آسیب‌های وسیع، دستگیری‌های گسترده و حتی مرگ افراد مختلف اعم از شهروندان یا مأموران انتظامی، تخریب اموال عمومی و... در سطح داخل و خارج کشور انعکاس یافته و مرتباً نیز شایعات متنوعی در این خصوص پخش می‌شود حال آنکه قبل از هر نهادی از مرجع محترم قضایی انتظار می‌رود که در این زمینه اطلاع رسانی عمومی داشته و حدود وظائف و مأموریت‌های ضابطان تابعه خود را برای جامعه توضیح دهد و متقابلاً از مردم بخواهد که هرگونه شکایت و تظلم خواهی را به کجا منعکس کنند و چه مرجع واحدی پاسخگوی خانواده‌های دستگیرشدگان است. شایان ذکر است که طی دو روز گذشته موارد مختلفی خانواده‌ها مراجعه داشتند که نمی‌دانند فرزندان یا بستگان آنها توسط چه مرجعی دستگیر شده و در چه وضعیتی به سر می‌برد و به کجا باید مراجعه کنند.

3-واقعه پریشب کوی دانشگاه تهران را لابد شنیده‌اید و آثار وحشتناک انسانی و مالی ایجاد شده ناشی از حمله به کوی دانشگاه تهران احتمالا به جنابعالی منعکس شده است. جالب است روز گذشته از مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی هیاتی را به کوی دانشگاه فرستادند و رییس دانشگاه تهران نیز طی بیانیه‌ای رسمی ضمن محکوم کردن حمله به کوی دانشگاه و اعلام بی اطلاعی از نیروهای حمله کننده، دانشجویان را به آرامش فراخوانده و اعلام کرده‌اند که به امید پیگیری و بررسی جناب دکتر لاریجانی باشید.

در این میان طبیعتا این پرسش مطرح می‌شود که مرجع محترم قضایی در قبال واقعه مزبور چه نظارتی داشته و متعاقب آن برای پیگیری نقض حق‌ها چه اقداماتی انجام شده و چرا باید مراجع سیاسی که مسوولیتی حقوقی و قانونی همانند مرجع قضایی ندارند، هیات بررسی تشکیل دهند و وارد عمل شوند ولی خبری از مرجع قضایی در سطح جامعه برای تظلم خواهی آسیب دیدگان منعکس نشود.

علیهذا با عنایت به مراتب فوق و تأکید بر اینکه در این فضای احساسی و هیجانی جامعه، به دلیل عدم تدبیر شایسته از سوی مسوولان مختلف متأسفانه امکان سوء استفاده برای برخی عناصر اخلالگر و یا بی‌توجه به چارچوب‌های قانونی و اخلاقی نیز فراهم شده تا آسیب‌های زیادی به اموال عمومی وارد سازند و خشک و تر در این میان بسوزد، از جنابعالی انتظار می‌رود بعنوان رییس کل دادگستری استان تهران تدابیری اتخاذ فرمائید که هرچه سریع‌تر امور در مجاری قانونی خود جریان پیدا کند و جامعه احساس نماید که مرجع قضایی با بی‌طرفی کامل از حقوق آنها دفاع می‌کند و نیاز به برخوردهای احساسی و نسنجیده برخی شهروندان نیست وهم چنین در سطح بین المللی نیز شوونات کشور عزیزمان بیش از این آسیب نبیند.

با آرزوی توفیقات روزافزون برای جنابعالی و دیگر خدمتگزاران صدیق کشور .

 

+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 19:49  توسط s(-)obeir  | 

+++ مجمع روحانیون: راهپیمایی امروز لغو شد/مجوز ندادند/برای تامین خواست منطقی و مشروع مردم اقدام می‌ک

قلم - مجمع روحانیون مبارز در بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه‌ای برای راهپیمایی در روز شنبه (امروز) نخواهد داشت.

به گزارش قلم‌نیوز، در این بیانیه آمده است: مجمع روحانیون مبارز در اجابت پیشنهاد گسترده مردم درخواست مجوز راهپیمایی برای روز شنبه ‌٣٠/٣/٨٨ کرده بود که با کمال تاسف مراجع ذیربط از صدور مجوز خودداری نمودند. بنابراین مجمع برنامه‌ای جهت راهپیمایی امروز نخواهد داشت.

در ادامه این بیانیه همچنین مسوولیت حفظ امنیت مردم برعهده دولت و مسوولان امنیت کشور دانسته شده است.

مجمع روحانیون مبارز هم‌چنین خاطرنشان کرده است: از همه طرق ممکن برای تامین خواست‌های منطقی و مشروع اقدام خواهیم کرد و همواره خود را در کنار مردم می‌دانیم .

 

+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 14:20  توسط s(-)obeir  | 

+++ پاسخ دبیرخانه شورای امنیت کشور به نامه میرحسین موسوی +++

 
قلم - دبیرخانه شورای امنیت کشور به نامه مورخه ‌٨٨/٣/٢٧ میرحسین موسوی پاسخ داد.

به گزارش قلم نیوز، متن این نامه به شرح زیر است:

" «بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای میرحسین موسوی

با سلام

نامه مورخه ‌٢٧ /‌٣ /‌٨٨ جنابعالی خطاب به شورای امنیت کشور حاوی مسائلی است که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم:

‌١- انتساب اعمال مجرمانه همانند تخریب اموال و وسایل نقلیه مردم به نیروی انتظامی.

‌٢- حمایت از اجتماعات غیرقانونی که منجر به برهم زدن نظم و امنیت، تخریب اموال و اضرار به مردم و نقض حقوق شهروندان عزیز گردیده است که جنابعالی از آن اجتماعات به عنوان اجتماعات خودجوش و مسالمت‌آمیز نام برده‌اید.

‌٣- با تأکید جنابعالی بر این‌که موارد مذکور را مشاهده کرده‌اید، لازم است، مشاهدات خود را در اختیار دبیرخانه شورای امنیت کشور بگذارید.

البته به نظر ما این یک شبکه سازمان یافته است که به احتمال زیاد توسط گروهک‌های وابسته به بیگانگان سازمان یافته‌اند و با اراده و تصمیم قبلی نظم و آرامش و امنیت عمومی را بهم می‌زند و به حقوق شهروندان تعرض می‌نماید که البته قبلاً دستور رسیدگی لازم توسط فرماندهی نیروی انتظامی به موضوع صادر شده است.

متقابلاً وظیفه و مسوولیت ملی جنابعالی اقتضاء می‌کند که به جای انتساب اتهام به نیروهای انتظامی و یا نظامی که فرزندان این کشورند و شبانه‌روز جهت امنیت شهروندان تلاش می‌کنند، از تحریک و تلاش برای تشکیل چنین اجتماعات غیرقانونی پرهیز نموده و از این اجتماعات حمایت ننمایید.

قطعاً به این نکته مهم توجه دارید که در صورت دعوت و تحریک به این اجتماعات غیرقانونی مسوولیت عواقب ناشی از آن بر عهده جنابعالی خواهد بود.

عباس محتاج

دبیر شورای امنیت کشور»"

 

مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز در نامه‌ای به میرحسین موسوی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره روند رسیدگی به تخلفات احتمالی پیش و در حین انتخابات، توضیحاتی داد، که به شرح زیر است:

"برادر بزرگوار جناب آقای مهندس موسوی

سلامٌ علیکم؛

اینجانب به‌دلیل مسئولیتم در سازمان بازرسی کل کشور مایل نبودم درباره مسائل انتخابات و روند عملیات رأی‌گیری اظهارنظر کنم، چون سازمان بازرسی و نمایندگان آن در هیأت‌های اجرایی و نظارت و شعب اخذ رأی حضور رسمی نداشته و به‌همین دلیل هرگونه داوری و اعلام نظر بدون داشتن اطلاعات دقیق و جزئی آن‌هم از موضع سازمان بازرسی نادرست و غیرواقع‌بینانه است.

اما با توجه به شرایط جاری کشور و وضعیت خطیر آن و حوادث پیش‌آمده و در خطربودن جان و مال و آبروی بسیاری از شهروندان و بیم وقوع پیامدهای ناگوار برای کشور و نظام، ناچار از بیان و یادآوری مطالبی هستم. امیدوارم مورد توجه جناب‌عالی قرار گرفته و در راستای حفظ جایگاه و منافع و امنیت کشور و ملت عزیزمان و اقتدار نظام اسلامی و رفع نگرانی‌ها مؤثر باشد.

1ـ انتخابات دهم ریاست‌جمهوری و حضور گسترده و بی‌نظیر ملت بزرگ ایران نقطه عطفی در تاریخ سیاسی کشور است؛ لذا باید با تمام توان، آثار آن را ماندگار کرد و از نتایج مثبت و ارزشمند آن بهره برد.

2ـ برگزاری انتخابات از سه بخش تشکیل می‌شود:

الف ـ فعالیت و تبلیغات انتخاباتی

ب ـ انجام عملیات رأی‌گیری

ج ـ اعلام نتایج آرا

در رابطه با بخش اول یعنی فعالیت و تبلیغات انتخاباتی، گزارش‌ها و شکایات دایر بر تخلف یا سوء استفاده و اقدام غیرقانونی به مراجع قانونی و سازمان بازرسی واصل شده است که بخشی از آنها مستند و وارد است و لازم است در خصوص آنها اتخاذ تصمیم شود اما تأثیر آنها در نتیجه آرا مستلزم اثبات در شورای محترم نگهبان است که باید پیگیری گردد.

در رابطه با بخش دوم و سوم یعنی انجام عملیات رأی‌گیری و اعلام نتایج آرا، بر اساس سابقه حضورم در وزارت کشور و اطلاعات گذشته و ارزیابی اجمالی و اولیه و بررسی آرای مناطق و پیش‌بینی‌های قبلی معتقدم با توجه به مکانیزه‌بودن سیستم انتخابات و درگیری عوامل فراوان و ساز و کار موجود و جاری امکان سوءاستفاده و تخلف گسترده امری دشوار و امکان وقوع آن ضعیف است و در نتیجه نهایی آرا اثرگذار نیست. با این وجود مراتب اعتراض با تأکید مقام معظم رهبری در شورای محترم نگهبان با حضور نمایندگان حضرت‌عالی در حال بررسی است. پس باید به‌جای دامن‌زدن به التهابات کنونی در انتظار نتیجه این اقدام قانونی ماند.

3ـ آنچه در این شرایط مهم است پیگیری مطالبات از طریق قانونی و تقویت فرهنگ قانون‌مداری و التزام به آن است. اگر شما به قانون‌شکنی دیگران معترضید انتظار می‌رود در این مرحله حساس نیز در عمل پایبندی خود را به قانون نشان دهید.

4ـ در صورت عدم اثبات تخلفات در شورای نگهبان یا عدم رضایت شما از نحوه رسیدگی آن شورا مجال دیگری برای رسیدگی به شکایات شما در رابطه با سوء‌استفاده و نقض مقررات و قوانین وجود دارد و از طریق مجاری قضایی عملی است. باید تلاش کنیم و مصرّانه بخواهیم که نهادهای قانونی به وظایف خود عمل کنند و خواسته‌های خود را نیز از همان راه‌ها تعقیب کنیم تا مدنیت فاخر اسلامی و ایرانی و مردم‌سالاری دینی محقق شود. البته این راه همراه با سختی‌های فراوانی است و نیازمند حوصله، تدبیر، پیگیری و خستگی‌ناپذیری است.

5ـ بیان اعتراض و مخالفت آن‌هم به‌شکل توده‌ای و مردمی چنان‌که در چند روز گذشته شاهد بوده‌ایم با مخاطرات فراوانی همراه است و تداوم و تکرار آن پیامدهای امنیتی ناگواری دارد و برای شهروندان نیز خطرآفرین است. متأسفانه حرکات تند و خسارت‌بار برخی معترضان یا سوء استفاده‌کنندگان در تخریب اموال عمومی و اقدامات غیرقانونی و خلاف عده‌ای دیگر در آسیب به اموال و حقوق مردم و تعلل برخی دست‌اندرکاران در پیشگیری آن همان‌گونه که در چند دانشگاه و خوابگاه دانشجویی و مجتمع‌های مسکونی و معابر اتفاق افتاده نگران‌کننده است و باید به سرعت کنترل و متوقف شود. اعتراضات و حرکت‌های مردمی هرچند آرام ولی در این حجم و به‌صورت پیوسته غیرقابل مدیریت و هدایت است و پیامدهای آن دامن‌گیر همگان خواهد شد و مسئولیت آن بیشتر متوجه دعوت‌کنندگان است.

در پایان با توجه به دل‌نگرانی‌های موجود و انتظار ملت عزیزمان به ایجاد فضای وحدت، همدلی، رشد، شکوفایی و عزت و از طرفی طمع دشمنان و توطئه پیوسته آنان همه باید از بروز عواقب ناگوار و تشدید وضعیت جاری جلوگیری نموده و با درایت و متانت نظام اسلامی و کشورمان را از این فتنه و بحران به سلامت و سرافرازی عبور دهیم. به ویژه از جنابعالی که یار وفادار امام راحل و همراه صادق و خدمتگزار انقلاب، رهبری و مردم هستید انتظار بیشتری می‌رود.

و من یتق الله یجعل له مخرجا... و من یتوکل علی الله فهو حسبه...صدق‌الله العلی العظیم.

مصطفی پورمحمدی"

+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 11:43  توسط s(-)obeir  | 

+++ آخرین اخبار قلم در این سایت +++

آخرین خبرهای انتخاباتی
+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 10:24  توسط s(-)obeir  | 

+++ بیانیه جمعی از استادان شاخص حقوق و وکلای دادگستری در محکومیت برخوردهای خشونت آمیز اخیر +++

 
قلم - جمعی از استادان شاخص حقوق و وکلای دادگستری با صدور بیانیه ای، برخوردهای خشونت آمیز و غیرمسوولانه با اعتراض های مردمی را محکوم کردند.

به گزارش قلم نیوز، متن بیانیه استادان حقوق و وکلای دادگستری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم  

به خشونت علیه مردم پایان دهید!  

برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 22 خرداد 1388، به دلیل شک و تردیدهای مطرح در رعایت اصول و قواعد انتخابات آزاد و منصفانه، موجی از اعتراضات مسالمت آمیز و مدنی را به همراه داشت. متأسفانه رویارویی خشونت آمیز و غیرقانونی با این حرکت، کشور ما را در فضایی آکنده از خشونت و ارعاب فرو برد. در این روزها انبوهی از اقدامات خشونت آمیز و غیر مسوولانه در رویارویی با اعتراض های مردمی، امنیت، جان و مال مردم را شدیدا به مخاطره انداخته است که موارد زیر تنها گوشه ای از آنهاست:

 • - تیراندازی به سوی مردم بی پناه و کشتن شماری از آنها
 • - عدم اعلام نام و مشخصات مجروحان و بی اطلاعی و سرگردانی خانواده های آنان
 • - دستگیری های گسترده جوانان این مرز و بوم و بی اطلاع نگاه داشتن خانواده های دستگیر شدگان از وضعیت آنها
 • - ضرب و جرح وحشیانه و غیر قانونی به بهانه برقراری نظم و امنیت
 • - تخریب اموال عمومی
 • - ورود غیر مجاز به اماکن مسکونی
 • - تجاوز به حریم مقدس دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی شهرهای مختلف کشور به ویژه کوی دانشگاه تهران و ضرب و شتم دانشجویان
 • - مداخله نیروهای بی نام و نشان و لباس شخصی به بهانه استقرار نظم و استفاده از انواع ابزارها و روشهای نامتعارف
 • - سکوت شگفت انگیز و غیر مسوولانه صدا و سیما و دیگر رسانه های دولتی در برابر اعتراض میلیونی مردم و تحریف وقایع که بر خلاف وظیفه قانونی اطلاع رسانی صحیح آنها بوده و همزمان تحریک احساسات و تشدید خشونت در فضای ملتهب جامعه
 • - برقراری محدودیت های گسترده، پیوسته و توجیه ناپذیر و اخلال در امکانات ارتباطی و مخابراتی در پوشش ظواهر قانونی

 ما گروهی از  حقوقدانان و استادان حقوق دانشگاه های تهران ضمن همدردی با خانواده های  داغدیده و آسیب دیده و تاکید بر پیگیری جدی خواسته ها و مطالبات مردمی از راه های مسالمت جویانه، از تمام مقامات و نهادهایی که به موجب قانون اساسی و قوانین عادی وظیفه صیانت از حقوق و آزادی های شهروندی را بر عهده دارند می خواهیم تا هر چه سریع تر به این اقدامات غیر قانونی و خشونت آمیز پایان داده و به خواسته های مشروع و بحق مردم توجه کنند. بدیهی است در صورت عدم اقدام عاجل، در پیشگاه خداوند متعال و مردم مسوول خواهند بود. بی شک بستن مجاری قانونی برای اعمال و استیفای حقوق ملت راه حل مشکلات نیست، باید صدای دادخواهی مردم را شنید و به خواست های بحق آنان گردن نهاد.

 اسامی در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 10:20  توسط s(-)obeir  | 

+++ ذکر "الله اکبر" یاران میرحسین برای هفتمین شب متوالی در اعتراض به نادیده گرفتن رای و حقوقشان +++

 
قلم - "الله اکبر"های یاران میرحسین موسوی آسمان هر محله و شهر ایران را فراگرفته و آنها که در عرصه سیاسی تنها مانده اند برای مدد گرفتن از خدای بزرگ هر شب او را یکصدا با هم می خوانند و به یاری اش امید بسته اند.

به گزارش خبرنگاران قلم نیوز، یاران میرحسین موسوی که با حضور خود در انتخابات دهم ریاست جمهوری حضوری استثنایی و بی نظیر را رقم زده بودند پس از اجحاف آشکار در حقشان به شکل خودجوش تصمیم گرفتند تا هر شب با ذکر مبارک الله اکبر اعتراض خود را به مدنی ترین شکل ممکن اعلام کنند اگرچه این اعتراض مدنی را هم برنتابیدند و سیل انتقادات به سوی آنها روان است.

این هفتمین شبی است که حامیان میرحسین موسوی در اعتراض به تخلفات آشکار در انتخابات و بی پناهی شان ندای الله اکبر سر می دهند تا شاید خدای بزرگ به یاری شان بیاید.

الله اکبر آنها معنای بسیاری دارد برای آنها که می اندیشند و امید که نتیجه بخش باشد.

یاران موسوی که علاوه بر رایشان روزهایی را می بینند که نمادهایشان را هم به یغما می برند برای آنکه معنای الله اکبرشان قلب نشود میان ذکر "الله اکبر" شعار می دهند: "یا حسین میرحسین".

در لحظه ارسال خبر هنوز صدای الله اکبر یاران موسوی در محلات مختلف تهران شنیده می شود.

+ نوشته شده در  2009/6/20ساعت 10:18  توسط s(-)obeir  | 

+++ به نظر شما چه کسی شیشه های ماشین های مردم را می شکند +++

عکسی که نشان می دهد این طرفداران موسوی

 نیستند که به اموال عمومی صدمه می زنند آنها ...

خودتان عکس را در ادامه مطلب ببینید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:24  توسط s(-)obeir  | 

+++ اعتراض شدید به صدا‌و سیما +++

 
اعلام آمادگی«تابش» برای افشای مسائل پشت پرده انتخابات و حوادث اخیر در یک برنامه زنده تلویزیونی
 

پارلمان‌نیوز: در پی پخش چندین مصاحبه سانسور شده و گزینشی از  دبیرکل فراکسیون خط امام (ره) مجلس در چند روز اخیر و بعد از برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای القای مفهومی خاص از سوی این رسانه، روابط عمومی دفتر نماینده مردم اردکان ضمن اعتراض به روند پخش چنین مصاحبه‌هایی، توضیحات مهمی را ارائه نمود.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، در این توضیح آمده است:

جناب آقای تابش نماینده محترم مردم اردکان و دبیرکل فراکسیون خط امام (ره) در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌های مختلف با خبرنگاران نشریات،خبرگزاریها و سایتهای مختلف دیدگاههای خود را درباره مشارکت گسترده مردم در انتخابات مطرح نمودند و ضمن تشکر از حضور آگاهانه مردم در پای صندوقهای رای،لزوم توجه به اعتراضات کاندیداها و خواست عموم مردم مبنی بر بازشماری آرا به نحوی که وجدان عمومی جامعه پذیرش نتیجه انتخابات را داشته باشد،همچنین اعتراض به دستگیری گسترده فعالان سیاسی و اقدامات انجام گرفته درخصوص آزادی آنها ،محدودیتهای ایجاد شده برای برخی سایتها و......  ابراز داشتند که از سوی رسانه های مختلف منتشر گردیده است.

ولی  متاسفانه مسئولان صدا و سیما در اقدامی تأمل‌برانگیز و علی رغم تذکر ایشان در خصوص عدم سانسور و پخش گزینشی مصاحبه‌های انجام گرفته، به این قول عمل نکرده و مصاحبه‌ها را  بصورت کاملاً سانسور شده، گزینشی، ناقص و در جهت القای مفهومی خاص به بیننده پخش نمودند.

در پی این اقدام غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای، محمدرضا تابش در این خصوص به قائم مقام و معاون امور مجلس صدا و سیما تذکر جدی داده و  همچنین در مذاکره تلفنی با ریاست سازمان صدا و سیما  اعتراض شدید خود را نسبت به این اقدام اعلام کرده است که مهندس ضرغامی نیز قول  داد تا این روند تخریبی و غیر اخلاقی آن هم در این مقطع حساس خاتمه یابد، ولی متاسفانه علی‌رغم قول ایشان این روند همچنان ادامه دارد.

مردم عزیز و آگاه ایران اسلامی بدانند که نماینده مردم شریف اردکان  و کلیه نمایندگان فراکسیون خط امام(ره) مجلس همواره مدافع حقوق مردم بوده و تحقق خواست‌های قانونی، مشروع و اصلاح‌طلبانه آنها را سرلوحه کارهای خود قرار داده‌اند و برای احقاق حق کاندیداهای معترض از هیچ اقدام قانونی دریغ نخواهند نمود.

در توضیح دفتر نماینده مردم اردکان آمده است: چنانچه صدا و سیما  آمادگی و ظرفیت انعکاس نظرات طیف اصلاح‌طلب مجلس را در یک برنامه زنده تلویزیونی دارد درخصوص تخلفات گسترده صورت گرفته قبل، حین و بعد از برگزاری انتخابات، همچنین دلایل اعتراضات گسترده مردمی، افشای ماهیت حمله‌کنندگان به کوی دانشگاه، تجمعات مردمی و کوی نمایندگان مردم، عاملین شهادت تعدادی از هموطنان عزیز که در پایان تجمع آرام چند روز گذشته تهران اتفاق افتاد و دستگیری جمعی از فعالین سیاسی و مذهبی در این موقعیت  که به منظور تکمیل چرخه سناریوسازی‌های مدنظر صورت گرفته، مطالبی را با مردم در میان بگذارد.

در پایان اظهار امیدواری شده که  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بتواند به رسالت خود فارغ از جناح‌بندی‌های موجود عمل نماید و این شیوه اطلاع رسانی گزینشی به یک رویه لایتغیر تبدیل نگردد.

گفتنی است مواضع و دیدگاه‌های محمدرضا تابش و سایر اعضای فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی از طریق پایگاه خبری «پارلمان‌نیوز» به آدرس www.parlemannews.com   منتشر می‌شود.

تاریخ انتشار: ٢٨ خرداد ١٣٨٨
ساعت: ١٠:١٠
کد خبر: ١١٠٤
 
+ نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:23  توسط s(-)obeir  | 

+++ تا آخر پشت سید مظلوممان میر حسین موسوی عزیز می ایستیم و او را تنها نمیگذاریم +++

 

بنده عشقیم و ما در کوی جا نان میرویم  

 میخروشیم از ستم مست و خرامان میروم  

ای که چوبت درکف است وتیغ وگرزوهرچه هست

 یک دو روزی بعد بر درگاه  یزدان می رویم 

هر چه می خواهی بکن کو ته نمی آیم د گر 

سینه چا کا نیم و چون سیل خروشان می رویم

گر بسیجت هست مرا عشق و ایما نست و بس

ظلم و بیداد است چون شیران به میدان میرویم

یا حسین(ع)

 

+ نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:22  توسط s(-)obeir  | 

+++ خبر های جدید قلم +++

 • صدها هزارتن ازمردم تهران بار دیگر اعتراض خود را در سکوت اعلام کردند
 • ابراز همدردی آیت الله العظمی صانعی با خانواده قربانیان فجایع اخیر
  آیت الله العظمی صانعی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان فجایع اخیر اظهار امیدواری کرد که اهداف و خواسته های دانشجویان از طرف مسوولان نظام، که باید حافظ جان و مال و ناموس مردم باشند، به عینیت رسیده و از مرحله خواستن به ظهور و تحقق نائل آید.
 • آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی: مسوولان ذیربط انتخابات، جلب رضایت مردم را بنماید
  آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی با صدور بیانیه‌یی با ابراز همدردی با تمامی کسانی که در حوادث اخیر آسیبی به آن‌ها رسیده است، تصریح کرد: عده‌ی قلیلی در پی آنند که با انتساب این گونه اغتشاشات به ملت به اهداف ناپاک خود برسند و مردم باید با هوشیاری کامل حساب خود را از آنان جدا نمایند.
 • جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران خطاب به ميرحسين موسوي:
  موضوع تخلفات انتخاباتی را تا نیل به نتیجه نهایی و احقاق حقوق مردم پیگیری کنید
  جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران در بیانه‌ای از میرحسین موسوی خواسته اند تا موضوع تخلفات انتخاباتی را تا نیل به نتیجه نهایی و احقاق حقوق مردم پیگیری کند.
 • بیانیه جمعی از اهالی هنر و فرهنگ کشور:
  از مراجع قانونی و مذهبی می‌خواهیم برای اعاده حقوق از دست رفته ملت اقدام کنند
  جمعی از اهالی هنر و فرهنگ کشور با صدور بیانیه ای ضمن همراهی با موج سبز مردم، از تمامی مراجع قانونی و مذهبی درخواست کردند که نقش پناه مردم را در این شرایط خطیر ایفا کنند.
 • بزرگداشت شهدای برخوردهای خشونت طلبانه اخیر، امروز در میدان امام خمینی(ره)
  راهپیمایی باشکوه، آرام و خودجوش صدها هزارتن از هواداران میرحسین موسوی در اعتراض به تخلفات صورت گرفته در فرآیند انتخابات عصر چهارشنبه برگزار شد.
 • بیانیه مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری
  مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری بیانیه صادر کرد.
 • بانگ "الـلـه اکــبر" در پشت بام ها اطمینان بخش قلب های ملت ایران
 •  
 • + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:21  توسط s(-)obeir  | 

  +++ تكرار حادثه كوي دانشگاه در شيراز +++

   

  روزنامه اعتماد ملی نوشت:  شوراي دانشگاه شيراز با صدور بيانيه‌اي در اين‌باره خواستار برخورد با متجاوزان به حريم دانشگاه شد.

  در اين بيانيه آمده است:
  «شوراي دانشگاه با تاكيد بر حفظ آرامش و پافشاري بر ارزش‌هاي انقلاب اسلامي ضمن همراهي و همدردي با رياست محترم دانشگاه، تاسف و تاثر خود را نسبت به حوادث پيش آمده و هتك حريم مقدس دانشگاه و دانشجويان ابراز و بروز چنين رفتارهاي غيرقانوني را به‌رغم هماهنگي‌هاي مستمر با مسوولان ذي‌ربط محكوم مي‌نمايد و از مراجع ذي‌صلاح موكدا برخورد با خاطيان و متجاوزان به حريم دانشگاه را خواستار است. انتظار داريم كه مسوولان شهر امنيت اطراف دانشگاه را به گونه‌اي تامين نمايند كه از ورود افراد غيردانشگاهي به حريم دانشگاه جلوگيري شود و نسبت به آزادي دانشجوياني كه اشتباها دستگير شده‌اند، اقدام عاجل صورت پذيرد.»

  همچنين جمعي از استادان دانشگاه شيراز با صدور بيانيه‌اي خواستار توضيح مسوولان استان و نيروهاي انتظامي درباره حوادث اخير شدند.
  استادان دانشگاه شيراز از مسوولان استان فارس خواسته‌اند با هوشياري زمينه سوءاستفاده از مطالبات دانشجويان را از بين برده و موارد زير را موکدا پيگيري نمايند:

  1- مسوولان استان و نيروهاي انتظامي در جمع اساتيد حاضر شده و علت ورود نيروهاي مردمي و انتظامي را به محيط دانشگاه توضيح دهند.
  2- با عوامل ايجاد بي‌نظمي و اغتشاش برخورد کرده و زمينه رسيدگي قانوني به درخواست کساني که از روند انتخابات شکايت دارند را فراهم آورند.

  3- دانشجويان عزيز و بي‌گناهي که در اين واقعه آسيب ديده‌اند، به نحو مقتضي مورد دلجويي قرار گيرند.
  4- برخورد قاطع قانوني با عوامل مقصر در حوادث اخير صورت گيرد.

  تعدادي از استادان دانشگاه شيراز نيز در نامه‌اي به دادستان اين شهر، شناسايي آمران و عاملان ورود به حريم دانشگاه و همچنين آزادي بي‌قيد و شرط دانشجويان دستگيرشده را خواستار شدند.

  از سوي ديگر دادستان شهرستان شيراز با اشاره به ارسال نامه‌اي از سوي استادان دانشگاه براي پيگيري ناآرامي‌هاي اخير گفت: پرونده دانشجويان بازداشت شده مورد بررسي قرار گرفت و با توجه به اينكه دلايل كافي براي ايراد اتهام به افراد دستگير شده در پرونده موجود نبود، فعلا آنها آزاد شدند.

  جابر بانشي افزود: در مورد ساير درخواست‌هاي اساتيد موضوع در حال بررسي است.
  دادستان شيراز با اشاره به اينكه در اين ناآرامي‌ها كسي كشته نشده است، افزود: افرادي معدودي، مجروح شده بودند كه به صورت سرپايي درمان شده‌اند.
  بانشي با اشاره به اينكه اتهام افراد بازداشت شده اخلال در نظم عمومي است، افزود: سه‌شنبه‌شب شيراز آرام بود و ميزان تخريب‌ها و خسارت وارده در حال بررسي و برآورد هزينه است.

   

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:21  توسط s(-)obeir  | 

  +++ دیگه نمی خوابیم +++

   
  مردم خواب بودند
  همه به امید کشور سبز خوابیدند
  صبح با صدای زنگ ساعت با خوشحالی برخواستند
  آسمان کشور تیره بود
  جایی سبز نبود
  اخبار پیروزی مردی را خبر داد که برای رسیدن به مقام حتی خودشو میفروشد
  مردم خشمگین شدند
  چطور ممکن بود ؟؟!؟!


  همه میدانستند به رنگ سبز رای داده بودند
  خشم تمام وجودشان را گرفت
  سبز پوشیدند و راه افتادند در خیابان ها
  چیزی در دست نداشتند
  فقط با یک پارچه ی سبز و یک شعار
  "موسوی رای مرا پس بگیر"


  پلیسی که آن را همراه خود میپنداشتند به آنان حمله کرد
  مردم تعجب کردند
  جهانیان دیدند
  جهانیان نیز تعجب کردند
  جوانانی که زیر باتوم و شلیک تفنگ لباس شخصی ها کشته میشدند
  مادرانی که روز مادر خبر مرگ فرزندانشان را شنیدند
  راستی مادر روزت مبارک


  اینقدر سرمان گرم کشور بود که اورا فراموش کردیم
  جهانیان پشت ما هستند
  خدا پشت ما هست
  امیدتان به خدا باشه
  به امید خدا انتخابات و رییس جهمور منتصب که مارو خاشاک نامید از کار برکنار میشود
  دیگر برادر برادرش را نمیکشد
  و ما فریاد نمیزنیم
  "برادر ارتشی چرا برادر کشی"

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:20  توسط s(-)obeir  | 

  +++ چهارمین تجمع حامیان موسوی، در میدان امام خمینی برگزارشد +++

   

  جمعیت فراوانی عصر 5شنبه در میدان امام خمینی جمع شدند.

  به گزارش "آینده" ازدحام جمعیت در میدان امام خمینی به حدی بودکه از حدود ساعت 16 به بعد، تخلیه مسافر از ایستگاه مترو در این میدان - که تقاطع خطوط یک و دو محسوب می شود- متوقف شده و عملا مسافران قادر به خروج از ایستگاه مترو نبودند. حتی در قطارهای مترو از مردم خواسته می شد به دلیل ازدحام بیش از حد در ایستگاه امام خمینی از ایستگاه های قبل و بعد برای تردد استفاده کنند.   

   دهها هزار تن از معترضین به نتایج اعلام شده انتخابات، در حالی که برخی از آنها لباس سیاه به تن کرده و یا شمع هایی را حمل می کردند، در این میدان تجمع کردندو این میدان لبریز از جمعیت هواداران موسوی  شد.  مردم همچون روزهای قبل سکوت کرده و تنها به علامت پیروزی دو انگشت خود را بالا گرفتند.
  گزارشهااز حرکت شمار زیادی از حامیان موسوی به سوی خیابان انقلاب از مسیر خیابان حافظ حکایت دارد که اکثرا لباس مشکی بر تن داشتند.

   

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:19  توسط s(-)obeir  | 

  +++ 4 کارگردان مشهور سینما: آقای ضرغامی! چرا تبریک ما به موسوی مظلوم را تحریف کردید ؟ +++

   

  در پی تحریف نامه تبریک تعدادی از سینما گران ایرانی خطاب به میر حسین موسوی در یکی از برنامه های تلویزیون، مجید مجیدی، کمال تبریزی، رضا میر کریمی و عبدالحسن برزیده با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به ضرغامی به شدت به این مسئله اعتراض کردند.


  به گزارش آینده متن کامل این نامه به شرح زیر است :

  پس از روزها دروغ بافی ،تهمت زنی، توهین و جانب داری ظالمانه و جوسازیهای ناجوانمردانه رسانه تحت اختیار شما که باید به صفت و روش ،ملی باشد و نه گروهی و حزبی ، در ترفندی آلوده به اغراض حزبی در برنامه "روز از نو "در شبکه دو سیما و در صبح چهارشنبه ، نامه تبریک ما سینماگران مستقل خطاب به میر حسین موسوی را با تقطیع و تحریف به گونه ای جلوه داده است که گویی ما منتقدان این سید مظلوم هستیم .

  آقای ضرغامی تقوا پیشه کنید و بیش از این اعتبار و شان این رسانه را دستخوش تمایلات سیاسی خویش نسازید .

  امضا کنندگان :مجید مجیدی ،کمال تبریزی ،رضامیرکریمی و عبدالحسن برزیده

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:18  توسط s(-)obeir  | 

  +++ نامه مشترک میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی به رییس قوه قضاییه +++

  نسبت به جلوگیری از برخورد خشونت آمیز با مردم و آزادی

  دستگیرشدگان مساعدت نمایید

  میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی در نامه ای مشترک به آیت الله هاشمی شاهرودی از وی خواستند تا نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران کننده و تحریک آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت آمیز با مردم و آزادی دستگیر شدگان، هرگونه اقدام و مساعدتی را که میسر است، مبذول کند.

  به گزارش قلم نیوز، متن نامه مشترک میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی خطاب به رییس قوه قضاییه به این شرح است:

  "بسمه تعالی
  حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، ریاست محترم قوه قضاییه
  با سلام و تحیت

  افزون بر مکانت قوه قضاییه و محوریت آن در دادگستری و تامین عدالت و حقوق مردم و حسن توجه جنابعالی به حقوق شهروندی و مواضع منصفانه شما در قبال مسایل جاری قضایی سبب می شود که در باب قضایای نگران کننده روزهای اخیر از جنابعالی درخواست رسیدگی و پیگیری عاجل و اساسی است.

  در فضای اجتماعی امروز شاهد حضور مردمی هستیم که احساس می کنند در حق آنها جفاشده است و در اعتراض خود رفتاری کاملا مدنی را نشان می دهند.

  طبق گزارش های متقن برخوردهای خشونت آمیز با اجتماعات و افراد عادی و نیز حمله به مجتمع های مسکونی و منازل مردم به جرم اینکه اعتراض خود را با ذکر مبارک الله اکبر نشان می دهند و ضرب و جرح زنان و مردان وتخریب ساختمان و ویران کردن و مسایلی صورت می گیرد که با هیچ یک از معیارهای قابل قبول جمهوری اسلامی سازگار نیست و نتیجه ای جز بد بینی جامعه به نظام نخواهد داشت.

  علاوه بر این تهاجم به دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویان عزیز و ضرب وشتم و دستگیری جوانان از دختر و پسر مزید برعلت شده است. مستحضریدکه در چند روز گذ شته موج دستگیری ها بدون رعایت موازین قانونی چهره های شاخص سیاسی و اجتماعی و متعهدان مردم ، تهران و شهرهای مختلف را دربرگرفته است.

  دستگیری این شخصیت ها و افراد که قالبا نقش فعال و موثری در خدمت به مردم کشور و جلوگیری از خشونت و رفتارهای غیر مدنی دارند نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه موجب تخریب افکار عمومی و تشدید نگرانی و ناآرامی هاست.

  متاسفیم که اقدام های تشنج آمیز و در پی آن برخوردهای خشن ماموران احیانا به کشتار نیز منتهی شده است. بدون تردید ایجاد چنین تشنج هایی از موارد مشکوکی است که ساحت مردم بزرگوار که رشد و رفتار مدنی خود را از جمله در راهپیمایی شکوهمند روز دوشنبه نشان داده اند از آن بری است. ما همواره مردم را به قانون و نظم و آرامش دعوت کرده ایم و در این زمینه از جنابعالی نیز استمداد می کنیم .

  از آن جناب می خواهیم که بر حکم مسوولیت شرعی و قانونی و نیز احساس مسوولیتی که در دفاع از حقوق شهروندان دارید نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران کننده و تحریک آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت آمیز با مردم و آزادی دستگیر شدگان، هرگونه اقدام و مساعدتی را که میسر است مبذول نمایید.

  میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی"

   

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:16  توسط s(-)obeir  | 

  +++ بیانیه مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری +++

   

  بیانیه مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج دهمین انتخابات ریاست

  جمهوری

   

  مجمع روحانیون مبارز درباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری بیانیه صادر کرد.

  به گزارش قلم نیوز متن این بیانیه به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  مجمع روحانیون مبارز ضمن سپاس از حضور شاداب ملت و به خصوص جوانان عزیز در عرصه انتخابات دهم ریاست جمهوری که بارفتار مدنی ،سرزندگی ومتانت خود خاطرات دوران پرشکوه انقلاب را تجدید کردند و ضمن پوزش از اینکه نتوانستیم از آرای مردم صیانت به عمل آوریم ،به استحضار مردم شریف می رساند که در این انتخابات صرف نظر از نتیجه ای که معلوم شد آنچه موجب تاسف و نگرانی بیشتراست اعمال نوعی مهندسی آرای گسترده دراین دوره است.
  این امراگر به صورت رویه درآید،به جمهوریت نظام لطمه غیر قابل جبران می زندواعتماد مردم را که بزرگترین پشتوانه نظام است.خدشه دار می کند.دلایل و شواهد کافی وجود داردکه نتیجه اعلام شده مورد قبول واقع نشود.
  مجمع روحانیون مبارز در جلسه ای فوق العاده به این نتیجه رسید که برای دفاع از جمهوریت اسلامی نظام وبازگرداندن اعتماد عمومی و نگاهبانی از موج آشتی ملی با صندوق های رای ،ابطال این انتخابات و تجدید آن در فضایی عادلانه تر و منطقی تر راهکار مناسب است یا دست کم تعیین هیاتی بی طرق و کاردان وشجاع برای حقیقت یابی و اعلام نظر نهایی به ملت و رهبری تصمیمی درست در جهت آرمان های والای انقلاب و اندیشه های حضرت امام و تقویت اعتماد ملی است.
  ما و هواداران پر شور و باشعور جناب میرحسین موسوی ضمن حفظ هوشیاری و پرهیز از هر عملی که به تشنج بیانجامد و به سرکوب گران بهانه دهد مهندس موسوی عزیز را تنها نخواهیم گذاشت.

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:15  توسط s(-)obeir  | 

  +++ نامه موسوی و خاتمی به هاشمی‌شاهرودی +++

  میرحسین موسوی و خاتمی از آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی خواستند تا نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران‌کننده و تحریک‌آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت‌آمیز با مردم و آزادی دستگیر شدگان، اقدام کند.

  به گزارش قلم نیوز، متن نامه مشترک میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی خطاب به رییس قوه قضاییه به این شرح است:

  بسمه تعالی
  حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، ریاست محترم قوه قضاییه
  با سلام و تحیت

  افزون بر مکانت قوه قضاییه و محوریت آن در دادگستری و تامین عدالت و حقوق مردم و حسن توجه جنابعالی به حقوق شهروندی و مواضع منصفانه شما در قبال مسایل جاری قضایی سبب می شود که در باب قضایای نگران کننده روزهای اخیر از جنابعالی درخواست رسیدگی و پیگیری عاجل و اساسی است.

  در فضای اجتماعی امروز شاهد حضور مردمی هستیم که احساس می کنند در حق آنها جفاشده است و در اعتراض خود رفتاری کاملا مدنی را نشان می دهند.

  طبق گزارش های متقن برخوردهای خشونت آمیز با اجتماعات و افراد عادی و نیز حمله به مجتمع های مسکونی و منازل مردم به جرم اینکه اعتراض خود را با ذکر مبارک الله اکبر نشان می دهند و ضرب و جرح زنان و مردان وتخریب ساختمان و ویران کردن و مسایلی صورت می گیرد که با هیچ یک از معیارهای قابل قبول جمهوری اسلامی سازگار نیست و نتیجه ای جز بد بینی جامعه به نظام نخواهد داشت.

  علاوه بر این تهاجم به دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویان عزیز و ضرب وشتم و دستگیری جوانان از دختر و پسر مزید برعلت شده است. مستحضریدکه در چند روز گذ شته موج دستگیری ها بدون رعایت موازین قانونی چهره های شاخص سیاسی و اجتماعی و متعهدان مردم ، تهران و شهرهای مختلف را دربرگرفته است.

  دستگیری این شخصیت ها و افراد که قالبا نقش فعال و موثری در خدمت به مردم کشور و جلوگیری از خشونت و رفتارهای غیر مدنی دارند نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه موجب تخریب افکار عمومی و تشدید نگرانی و ناآرامی هاست.

  متاسفیم که اقدام های تشنج آمیز و در پی آن برخوردهای خشن ماموران احیانا به کشتار نیز منتهی شده است. بدون تردید ایجاد چنین تشنج هایی از موارد مشکوکی است که ساحت مردم بزرگوار که رشد و رفتار مدنی خود را از جمله در راهپیمایی شکوهمند روز دوشنبه نشان داده اند از آن بری است. ما همواره مردم را به قانون و نظم و آرامش دعوت کرده ایم و در این زمینه از جنابعالی نیز استمداد می کنیم .

  از آن جناب می خواهیم که بر حکم مسوولیت شرعی و قانونی و نیز احساس مسوولیتی که در دفاع از حقوق شهروندان دارید نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران کننده و تحریک آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت آمیز با مردم و آزادی دستگیر شدگان، هرگونه اقدام و مساعدتی را که میسر است مبذول نمایید.

  + نوشته شده در  2009/6/19ساعت 20:14  توسط s(-)obeir  | 

  مطالب قدیمی‌تر